محصولات غذایی

ادویه سس کچاپ

ترکیبات سس کچاپ ترانه

مواد اولیه سس کچاپ ترکیبات محبوبی است که کم و بیش با آشنا هستید. اما ترکیبات سس کچاپ برند دلخواهتان با جزییات زیادی همراه شده تا لذت و کیفیت به حداکثر برسد.

گوجه پوره شده، ترکیبی از سرکه‌های مطبوع، طعم دهنده و ادویه‌جات به همراه پودر سیر و پیاز  یک پایه مطلوب برای سس کچاپ با غلظتی باب میل است.

ادویه سس کچاپ چیست؟

ادویه‌های خوش عطر سس کچاپ ، فلفل، پودر زنجبیل و خردل، پودر پاپریکا و پودر دارچین است. مقدار ادویه‌جات و نوع آن‌ها در سس‌ کچاپ بسته به گونه گوجه و میزان اسیدی بودن آن ممکن است متفاوت باشد. برای مثال برای بالانس طعم از ادویه‌های روغنی نیز، در ترکیبات سس کچاپ استفاده شود.

برای انفجار طعم و مزه در دهان، اندکی شیرین‌ کننده‌ها طبیعی مثل استویا و ساکارین هم به این ترکیب اضافه می‌شود. شیرین کننده‌های معمول دیگر در سس کچاپ دکستاروز، شکر مایع به فرم شربت گلوگز است.

پایه مواد نگه‌دارنده سس‌های کچاپ

برای طولانی شدن مدت زمان مصرف و حفظ کیفیت این محصول در هر رستوران و هر خانه‌ای، مواد نگه دارنده امولسیفایرها و موادی با بیس کربوهیدارت به سس کچاپ تولید کارخانه اضافه می‌شود.

امولسیفایرها به شدت فعالیت میکروارگانیسم را کاهش می‌دهد. این ماده باعث ترکیب شدن روغن و آب در ترکیب سس کچاپ خواهد شد.

این دو ماده نگه دارنده بعضا اساس گیاهی و یا شیمیایی دارند. پیش از اضافه شدن به هر ماده خوراکی از لحاظ تاثیر گذاری بر روی بدن به شدت بررسی می‌شوند. اثر آن‌ها در جهت حفظ ایجاد قابیلت آنتی اکسیدان در سس‌ها است.

مصرف سس کچاپ

سس کچاپ، چاشنی ادویه‌ای و یکی از طعم‌دهنده‌های محبوب برای هر نوع غذایی است. این سس خوش طعم از چندین ده‌ی پیش، مهمان سفره‌ها شده است. 

این سس به خودی خود غذاهایی مثل همبرگر، انواع ساندویچ و سیب زمینی سرخ کرده را به خاطر می‌آورد. اما سس‌ کچاپ برای غذاهای خوشمزه خانگی می‌تواند پایه‌ای برای سس‌های دیگر و خوارک‌های اشتها آور استفاده ‎شود.   

جدول ارزش غذایی سس کچاپ

انرژی در هر 15 گرم سس کچاپ11کیلو کالری
قند2.7 گرم
چربی0 گرم
نمک0.2 گرم
اسید‌های چرپ ترانس0

اگر رستوران‌دار هستید و برای نوع مصرف سس کچاپ اهمیت پر رنگ‌تری  قائل‌اید، خرید سس کچاپ معمولا در بازه‌های زمانی کوتاه در برنامه شما نخواهد بود و بهترین بازه مصرف نیز برایتان مهم است. حتما برای ویژگی‌هایی مثل بافت یک دست سس، پرمایه بودن، میزان اسیدی و قابلیت ترکیب کردن آن اهمیت زیادی قائل‌اید.

سس کچاپ با کیفیت طعم‌های تیز و ناخوشایند فلفلی و یا مزه قوی باربیکو را ندارد. انواع آن طعم ملایم را به هر آیتم منو رستوران اضافه می‌کنند.

 فرآیند تولید سس کچاپ ترانه در کارخانه

انواع گوجه فرنگی در بازه‌های مختلف فصل، در رنگ، طعم و بافت تفاوت دارند. در نظر داشتن این ویژگی‌ها در محصول نهایی اثر زیادی خواهد داشت. کارخانه فرآوری سس ترانه، برای مرغوبی انواع سس کچاپ در قدم اول همیشه بهترین نوع گوجه را در مناسب ترین زمان فصل تهیه می‌کند.

در فاز بعدی گوجه‌ها آماده سازی می‌شوند. به طور معمول گوجه‌های از خط پر فشار آب عبور می‌کنند. شستشو در این بخش خط تولید سس کچاپ انجام می‌شود. پس از شست و شوی آن‌‌ها جداسازی می‌شوند. هر دسته برای سس جداگونه در نظر گرفته خواهد شد و خورد می‌شوند.

در مرحله چهارم، در محفظه‌های استیل با بخار پخته می‌شوند و در حین آن باکتری‌ زدایی می‌شوند. بعد از این پله گوجه‌های خورد شده و نیم پز شده از لوله‌های خط تولید پامپ می‌شوند و به ماشین تولید پوره وارد می‌شوند.

در این فاز تخم‌های گوجه فرنگی، پوست آن جدا می‌شوند. ضمن پوره شدن این مواد از صافی رد می‌شوند تا فرآوری گردند. در نهایت خمیری یکدست به دست خواهد آمد.

خمیر نیمه مایع از طریق خط تولید کارخانه سس ترانه به دستگاه میکس، پمپ می‌شود. مخلوط ادویه‌ها و طعم دهنده‌های لذیذ در این فاز به گوجه‌ها افزوده می‌شوند.

در قدم ششم، مخلوط وارد محفظه دیگری می‌شود تا دما ببیند. این کار به دو دلیل است. اول از همه اینکه ترکیب گوجه و ادویجات پاستوریزه گردد. جدا از آن غلظتی که در سس‌های کچاپ همیشه تجربه می‌کنید، درست در همین مرحله ایجاد می‌شوند.

در قدم بعدی مواد اولیه‌ای که احتمال بخار شدن آن‌ها بیش‌تر است، به ترکیب اضافه می‌شوند. برای مثال ترکیبی از سرکه‌های میوه‌ای و طعم دهنده‌های روغنی در این مرحله به مخلوط اضافه می‌شوند.

چرخش در تانکر میکسر نهایتا 45 دقیقه به طول می‌انجامد. هم زمان دما به شدت زیر نظر گرفته می‌شود تا جذب ادویه‌ها درست انجام شود. در نهایت برای تعادل مزه اندکی پایه‌ی شیرین کننده به مخلوط اضافه می‌شود.

سه قدم دیگر برای نهایی سازی سس کچاپ و عرضه آن به بازار طی می‌شود. خط هواگیری کارخانه سس ترانه، میزان فیبر موجود را کم می‌کند و هر ناخالصی را برای بافت یک‌دست حذف می‌کند.

در تمام این فازها، فشار و دما تحت نظر است تا کیفیت تحت تاثیر منفی قرار نگیرد. همچنین مایعی نرم آماده بسته‌بندی شود.

درست قبل از بسته بندی، در آخرین بخش خط تولید سس کچاپ ترانه هواگیری انجام می‌شود. این یکی از مهم‌ترین پله‌ها است زیرا رشد باکتری و تغییر رنگ در سس کچاپ نهایی جلوگیری می‌کند.

فاز توضیع سس کچاپ

در فاز توضیع سس کچاپ باید از تازگی و سلامتی آن اطمینان حاصل شود. این روند در برنامه‌ای دقیق صورت می‌گیرد. برای این هدف انعطاف در میزان توضیع و بررسی میزان تقاضا دو کلید مهم برای حداکثر کیفیت، این نوع سس در مصرف رستوران‌ها و مصرف خانگی است.

بهینه کردن مراحل پخش فروش آن را برای عرضه کنندگان خرد آسان می‌کند. اگر جزو این دسته باشید از سازگاری هزینه‌های توضیع در قیمت سس کچاپ ترانه بهره‌مند خواهید شد.

 قیمت سس کچاپ

قیمت تمام شده سس کچاپ ترانه، و فروش انواع این سس ارزش افزوده مجموعه شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

خرید سس کچاپ و فروش عمده سس کچاپ

خرید و فروش عمده سس کچاپ باید با اطمینان از بازه نهایی زمان توضیع آن باشد. بهترین زمان مصرف این نوع سس از تاریخ تولید آن حداکثر یکسال است.

سفارش عمده سس کچاپ 8 کیلویی ترانه، یکی از با صرفه‌ترین انتخاب‌ها برای مصرف در رستوران‌ها خواهد بود. بازه مصرف آن هم از بسته‌بندی سس کچاپ 350 و 360 گرمی این محصول بیشتر است.

با ارسال فرم پخش عمده به راحتی می‌توانید، از جزییاتی مثل قیمت سس کچاپ و سفارش آن مطلع شوید. همچنین اگر مدت زمان مصرفی که در نظر دارید از حداکثر یک سال بیشتر است، واحد سفارش و بخش سس کچاپ ترانه، در این زمینه اطلاعات جامعی در اختیارتان خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *